Święta majowe
Każde z tych świąt ma inną wymowę, symbolikę i znaczenie. Niesie ze sobą róże wartości, tradycje oraz naukę. Zanim jednak udamy się na upragniony wypoczynek, warto zatrzymać się na chwilę
poddać refleksji nad minionym czasem. Stąd należy zadać sobie pytania: Czy wiem skąd wzięły się święta majowe? Jaki przekaz historyczny niesie każde ze świąt?
1 maja- Międzynarodowy Dzień Ludzi Pracy. Święto to ma dosyć krótką historię. Po raz pierwszy celebrowane w 1890 r. W Polsce zaś 1 maja ustanowiono dniem wolnym od pracy w 1950 r. Święto ma uniwersalne znaczenie. Uczy szacunku do wykonywanych zawodów oraz poszanowania obowiązków.
2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Decyzją Sejmu RP święto ma na celu celebrowanie wiedzy o polskich symbolach narodowych oraz budowanie postaw szacunku dla tych symboli w kraju i za jego granicami.
3 maja- Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 231 rocznica uchwalenia ustawy zasadniczej. Polska konstytucja z 1791 r. była przełomowym wydarzeniem w naszej historii. Choć nie uchroniła nas przed rozbiorami, to jednak wprowadzała postępowe rozwiązania.
W ramach edukacji patriotycznej uczniowie SP 56 w Łodzi z pomocą wychowawców zostali zapoznani z prezentacją multimedialną przybliżającą znaczenie Konstytucji 3 maja. Nauce towarzyszyły zabawy sprawdzające wiedzę z zaprezentowanych tematów. Uwieńczeniem przedsięwzięcia były konkursy plastyczne, a ich efekty ukazuje nasza szkolna tablica.