KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

100 lecie

W tym roku mija sto lat od powstania naszej szkoły.

Jej historia jest niezwykle ciekawa i niecodzienna, powstała bowiem jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Przez wszystkie lata swojego istnienia, mimo zmieniających się czasów i warunków, zawsze była ostoją dla swoich wychowanków oraz gwarancją wysokiego poziomu nauczania i wychowania w poszanowaniu tradycji i wartości etycznych.

Jesteśmy dumni z osiągnięć i sukcesów naszych uczniów w różnych dziedzinach nauki, kultury i sportu.

Ten rok jest dla naszej szkolnej społeczności wyjątkowy, poświęcony wielu działaniom upamiętniającym ten jubileusz. Obchody Stulecia Szkoły obejmują cykliczne imprezy dla uczniów, spotkania z absolwentami i dawnymi pracownikami.


 

OFICJALNA UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZOWA

23 maja 2017 roku odbyła się główna uroczystość jubileuszowa z okazji stulecia naszej szkoły. Obecni byli: posłowie, przedstawiciele władz miasta, kuratorium, instytucji współpracujących i wspierających szkołę, jej pracownicy i przyjaciele. Uczestnicy spotkali się na szkolnym dziedzińcu, pod „Dębem Stulecia”. Było pamiątkowe zdjęcie, a następnie przejście do odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej.

Uroczyste otwarcie uświetniło wprowadzenie trzech sztandarów Szkoły Podstawowej nr 56. /Najstarszy pochodzi z 1925 roku./ Zostały odczytane słowa rozpoczynające pierwszą szkolną kronikę z 1916 r. Przemawiali zaproszeni goście.

Inscenizacją pt. „Pociągiem przez stulecie” uczniowie przedstawili historię naszej stulatki. Wszyscy goście zostali zaproszeni na urodzinowy tort oraz do zwiedzania szkoły i okolicznościowych wystaw: „Z dziejów łódzkiej oświaty”, „W starej klasie”, wystawy szkolnych kronik , uczniowskiej wystawy „Szkoła w obiektywie” .

Dziękujemy wszystkim, którzy byli w tym wyjątkowym dniu z nami. Dziękujemy za życzenia i ciepłe słowa.

                 

 


 

W STAREJ KLASIE

Wszyscy już wiedzą, że w tym roku nasza szkoła obchodzi setne urodziny. Jubilatka ma swoje wspomnienia i pamiątki. Poszperaliśmy więc w najgłębszych kątach oraz zakamarkach i wyszukaliśmy przedmioty sprzed lat – tych mniej i bardziej odległych. Na  drugim piętrze powstała ekspozycja „Stara klasa”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

 

             

 


 

100 WIERSZY NA 100-LECIE NASZEJ SZKOŁY

 

Z okazji obchodów 100-lecia naszej szkoły uczniowie z klas I - VI wykazali się również talentem poetyckim. Spod pióra młodych poetów wyszło sto wzruszających, nastrojowych i zabawnych wierszy na temat naszej już wiekowej szkoły. Piękne utwory dodatkowo wzbogacone dziecięcymi rysunkami pozostaną wspaniałą pamiątką szkolnych lat, pracy nauczycieli, zawartych przyjaźni, uczniowskich trudów i sukcesów oraz wyjątkowych życzeń dla naszej Jubilatki.

 

                                 Moja szkoła ma 100 lat

Sto lat ma moja Szkoła

A wciąż piękna i wesoła

Ja dopiero sześć lat mam

I w niej radę sobie dam

Pani Ewa mi pomoże

Z nią literki w wyraz złożę

Z cyferkami też poradzę

Z super strony się pokażę

Warto pracować jak pszczoły

 By być uczniem takiej Szkoły

                               

                                                Szymon Jakubowski I a

 


MAJOWE ŚWIĘTA W ROKU STLECIA

100 biało-czerwonych kwiatów dla Ojczyzny od uczniów klas I- VI.

 

 1-05-2017


     JUBILEUSZOWY OMNIBUS

 • 26 kwietnia odbył się w naszej szkole XX Międzyszkolny Konkurs "I Ty zostaniesz Omnibusem".
  Do konkursu przystąpili uczniowie z 15 łódzkich szkół podstawowych. Łącznie 86 uczestników, uczniów klas III i VI.
  Po teście konkursowym, w którym dzieci odpowiadały na pytania z różnych dziedzin nastąpiła przerwa na poczęstunek i przedstawienie w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej "Babcie w locie". Jedną z "Babć" jest p. Anna Ubysz- długoletni pedagog szkolny w SP 56.

  Po przerwie ogłoszone zostały wyniki, wręczono dyplomy, drobne upominki dla każdego uczestnika i statuetki dla najlepszych.Omnibusem w kategorii klas III została uczennica Szkoły Podstawowej nr 101 - Natalia Pietrzak.
  II miejsce - Oliwier Czeremuszkin - SP 172
  III miejsce - Adam Czuba - SP 71

  W kategorii klas VI tytuł Omnibusa uzyskała uczennica Szkoły Podstawowej nr 172 - Zuzanna Pilarz.
  II miejsce - Szymon Srogosz - SP 48
  Kacper Kozdrój - SP 166
  III miejsce - Mikołaj Słonicki - SP 182
  Jan Biskup - SP 56

  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom !

       

  26-04-2017


Gra terenowa

czyli jak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 56 pomogli odnaleźć narty Bronisława Czecha

19 kwietnia 2017r. odbyła się na terenie naszej szkoły gra terenowa. Właściwiej byłoby nazwać ją grą detektywistyczną.Przedstawiciele klas I – III walczyli o puchar Mistrza, ale głównie chcieli rozwikłać zagadkę zaginionych nart naszego patrona.O godzinie 10.00. wszyscy uczestnicy zgromadzili się w świetlicy szkolnej i tam pod czujnym okiem nauczycieli prowadzących: p .Karoliny Borkowskiej i p. Karina Jankowskiej oraz przy ogromnym wsparciu harcerzy z Łódzkiej Gromady Zuchowej „Pracowite Pszczółki” zostali wtajemniczeni w intrygę.Każdy zespół musiał wykonać zadania, m. in. jazda w duecie na nartach, zabawa w klasy, wykonanie karty detektywa i wiele innych.  Wszystko to miało  doprowadzić do rozszyfrowania zagadki „ Gdzie podziały się narty Bronisława Czecha?”.Wszyscy świetnie się bawili, emocji było co niemiara! Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami i zagadka została rozwiązana!Narty Bronisława Czecha przechowywał nasz Pan Dyrektor! Pani Wicedyrektor w zastępstwie Pana Dyrektora oddała narty małym detektywom, a zwycięskim drużynom wręczyła puchary oraz okolicznościowe dyplomy!

Mistrzami Klas I zostali uczniowie klasy I B.

Mistrzami Klas II zostali uczniowie klasy II B.

Mistrzami Klas III zostali przedstawiciele klasy III C.

Wszystkim gorąco gratulujemy i miejmy nadzieję, do zobaczenia za rok!

    

19-04-2017


 

Turniej o Puchar 100 - lecia Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi.

 7 kwietnia w ramach jubileuszowych obchodów odbyła się w naszej szkole kolejna uroczystość. Wieloletnie siatkarskie tradycje i sukcesy w tej dziedzinie sportu uczciliśmy turniejem, do którego zaprosiliśmy najlepsze drużyny łódzkich szkół podstawowych. Każda drużyna rozegrała trzy mecze. Były pamiątkowe dyplomy, puchary, medale, zdjęcia i fantastyczna atmosfera. Jubilatka otrzymała piękny prezent od dyrekcji SP 137. Dziękujemy. Ostateczna klasyfikacja: I miejsce - SP 56, II miejsce -SP 42, III miejsce - SP137, IV miejsce - SP 91.  Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę i niezapomniane emocje. Dla nas było to historyczne wydarzenie w roku 100-lecia.

 

 07-04-2017


 

 100 listków od uczniów dla naszej Jubilatki

  

21-03-2017

 


 

100 serduszek od uczniów klas I-VI dla naszej Stulatki

 

14-02-2017


 

SPOTKANIE PO LATACH

3 lutego 2017 roku, w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole zapowiadane od dawna i bardzo sentymentalne spotkanie.
Liczba zgłoszeń Absolwentów, którzy deklarowali udział w uroczystości rosła w ostatnich dniach z godziny na godzinę. Swoje przybycie zapowiedzieli także nauczyciele, którzy przed laty pracowali w naszej szkole.Przebieg spotkania zaplanowany był w konwencji zwykłego, szkolnego dnia. Była zatem uroczysta akademia, spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych, przerwa śniadaniowa, obiad w stołówce szkolnej i potańcówka na świetlicy.
Goście mogli obejrzeć szkołę, usiąść w swoich klasach i ławkach, powspominać, oglądając specjalnie na tę okazję przygotowane galerie zdjęć, list z dzienników klasowych, prezentacje multimedialne. Największą wartością była jednak możliwość spotkania dawno nie widzianych nauczycieli, koleżanek i kolegów. Były więc okrzyki radości, serdeczne uściski, łzy wzruszenia i wiele, wiele emocji.
Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na nasze zaproszenie i byli z nami. Dziękujemy zwłaszcza tym, którzy przybyli z daleka. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, które wczoraj usłyszeliśmy. Zostawiliście nam ogromną dawkę pozytywnych emocji i motywacji do pracy z następnymi pokoleniami uczniów na kolejne lata.

         3-02-2017


 NOWE-STARE KRONIKI

W jubileuszowym roku istnienia naszej szkoły chętnie wracamy do starych kronik. Bezcenne wydają się być opisane w nich wspomnienia.
Nie do przecenienia jest także pomoc, jaką otrzymujemy od Przyjaciół szkoły.
Poniżej prezentujemy zdjęcia starych kronik, które zyskały "nowe życie" dzięki pięknej oprawie. 


 


 SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

Z okazji obchodów 100-lecia Szkoły odbyło się dziś spotkanie dla niepełnoletnich absolwentów. Po rozegraniu turnieju piłki siatkowej przyszła pora na zabawę w escape room i spotkanie z gronem pedagogicznym. 


BAL NA 100 PAR

"Bal na 100 par" dla uczniów klas 1-4  i dyskoteka dla troszkę starszych zakończyły dziś hucznie pierwsze półrocze r.szk. 2016/17 i zapoczątkował zasłużony odpoczynek. Po wytrwałej pracy- ferie zimowe.

     


 KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Ostatnie przedświąteczne dni upłynęły nam w szkole w bardzo uroczystej atmosferze. W środę, w godzinach popołudniowych odwiedzili nas nauczyciele, którzy tworzyli historię tej szkoły. Wśród nich Pan Dyrektor Kazimierz Krawczyk, Pani Dyrektor Maryla Dyhdalewicz, Pani Dyrektor Danuta Dutkiewicz i wielu nauczycieli, którzy pracowali z nami przed laty. Zaproszeni goście obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów, wysłuchali koncertu w wykonaniu Pani Anny Cymmerman - solistki Teatru Wielkiego w Łodzi, mieli okazję powspominać, obejrzeć szkołę, porozmawiać. W czwartek nie było już zajęć lekcyjnych. We wszystkich klasach odbyły się spotkania wigilijne, wspólne kolędowanie i tradycyjnie już jasełka w sali gimnastycznej.

     


 

Dzień Nauczyciela - INAUGURACJA OBCHODÓW STULECIA SP 56

Święto Komisji Edukacji Narodowej obchodzone było w naszej szkole, w tym roku, wyjątkowo uroczyście.Tradycją już stało się, że 14 października odbywa się u nas pasowanie na uczniów pierwszoklasistów - czyli ślubowanie. Na najmłodszych uczniów naszej szkoły czekała sala gimnastyczna udekorowana w jubileuszowych, pomarańczowo - niebieskich barwach. Po urokliwej i wzruszającej części artystycznej, oraz uroczystym pasowaniu na uczniów SP 56 w Łodzi wszyscy zebrani przenieśli się na dziedziniec szkoły. Tam odbyło się przecięcie wstęgi przed dębem upamiętniającym stulecie naszej szkoły.
Inauguracji obchodów jubileuszu szkoły dokonał Pan Dyrektor Włodzimierz Kurek oraz zaproszeni na tę wyjątkową uroczystość goście - przedstawiciele Wydziału Edukacji UMŁ oraz Kuratorium w Łodzi. Na uroczystości gościli również panowie Andrzej Rykowski i Jerzy Ferenc - przedstawiciele firmy PROGARDEN, którzy przygotowali miejsce i ufundowali drzewo - dąb o nieoficjalnej nazwie "BRONEK".
Starsi uczniowie odczytali życzenia dla jubilatki, w niebo poszybowało 100 pomarańczowo - niebieskich balonów, chór szkolny po raz pierwszy odśpiewał nowy hymn szkoły, którego słowa i muzyka zostały ułożone w tym roku, w celu upamiętnienia 100 - lecia SP 56.
Wszyscy zebrani na uroczystości poczuli wzruszenie i wyjątkowość tego niecodziennego wydarzenia.

     

14-10-2016


 Zgadnij kto to?

W naszej szkole powstała bardzo ciekawa wystawa. Znalazły się na niej 22 zdjęcia nauczycieli w wieku przedszkolnym i szkolnym
Zadanie konkursowe polega na rozpoznaniu dzieci na zdjęciach. Uczniowie tłoczą się przy tablicy na każdej przerwie. Przed wystawą przystają chętnie także dorośli - pracownicy szkoły i rodzice. Dla uczniów którzy rozpoznają prawidłowo najwięcej osób przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Rozstrzygnięcie konkursu już 14 października.     

01-10-2016"UCZYMY SPEŁNIAĆ MARZENIA... I tak już od stu lat !" 

Na budynku naszej szkoły pojawił się dziś ogromny baner informujący o obchodach jej stulecia.

 


NASZE UROCZYSTOŚCI, SPOTKANIA I WZRUSZENIA W ROKU 100-LECIA: