Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Samorząd Uczniowski

Samorząd uczniowski:

klas I - III - "Mały samorząd"
Opiekunowie:
Karina Jankowska
Magdalena Patora

O samorządzie

Samorząd uczniowski klas IV - VIII
Opiekunowie:
Dorota Maciejewska
Magdalena Walczak


WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW W PRZEDSZKOLACH.

 Uczniowie z klasy VI A i VI B i pod opieką Ewy Lasek 22 i 23 listopada 2017 r.  gościli w dwóch okolicznych przedszkolach (Przedszkole Miejskie nr 110, 140), prezentując dzieciom własne interpretacje kilkunastu bajek Jana Brzechwy. Przedszkolaki z uwagą śledziły losy literackich bohaterów, podziwiając recytację młodych artystów. Uśmiechy i brawa młodej publiczności były nagrodą dla inscenizatorów. Występy przed wymagającą i spontaniczną widownią były wielkim sprawdzianem umiejętności scenicznych szóstoklasistów, którzy z przyjemnością prezentowali w przedszkolach efekty własnej pracy.  


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

23 listopada 2017 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski klas IV – VI zorganizował  Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy VII B przygotowali na tę okazję dla dzieci z klas I-III wiele atrakcji. Kilkuosobowe grupy starszych uczniów odwiedziły na lekcji młodsze dzieci, umilając im ten dzień przygotowanymi niespodziankami. W pierwszej części spotkania mali uczniowie wysłuchali fragmentów utworów o misiach - ulubionych bohaterach ze świata baśni. Następnie uczestniczyli w zorganizowanych dla  nich grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Uczniowie klas młodszych z przyjemnością brali udział w przygotowanym przez SU działaniach, a ich wychowawcy zwrócili uwagę na zaangażowanie uczniów klasy siódmej w organizację tego spotkania.


WAŻNA LEGITYMACJA - 25 - 29. 09. 2017r.
W dniach 25 - 29. 09. 2017 roku po raz kolejny Samorząd Uczniowski klas starszych przeprowadził na terenie szkoły akcję „Ważna Legitymacja”, która swoim zasięgiem objęła wszystkich uczniów od klasy drugiej do siódmej. Uczennice klasy VII B (Ewa Rezner i Beata Kwaśniak) koordynowały akcją, czuwając nad jej sprawnym przebiegiem. Zbierały legitymacje szkolne od uczniów klas II – VI, przekazywały je do stemplowania do sekretariatu szkoły, a następnie zwracały je uczniom. Ponadto przypominały uczniom klas siódmych o konieczności wyrobienia nowego dokumentu ze względu na brak ważności poprzedniej legitymacji. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i przebiegła bardzo sprawnie. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc uczniom, szczególnie tym młodszym, w załatwieniu niezbędnych formalności. Mamy nadzieję, że akcja ta uświadomiła uczniom wagę posiadanych przez nich dokumentów oraz konieczność ich aktualizowania.


APEL N/T BEZPIECZEŃSTWA  – „UCZNIOWSKI SAVOIR VIVRE" (18.09.2017).
18 września 2017 r. odbył się przygotowany przez Samorząd Uczniowski apel dla klas IV – VII  n/t bezpieczeństwa w szkole pt. „Uczniowski savoir vivre". Spotkanie miało charakter krótkiej pogadanki i wywiadu z uczniami. Opiekunowie SU i uczniowie przypomnieli podstawowe zasady zachowania obowiązujące na terenie placówki oraz w drodze do i ze szkoły. Szczególny nacisk został położony na zapobieganie przemocy w szkole, właściwe zachowanie uczniów na terenie placówki podczas przerw i zajęć lekcyjnych oraz umiejętność odpowiedniego  reagowania w trudnych sytuacjach. Podczas spotkania zaprezentowali się uczniom przedstawiciele Rady Uczniów wyłonieni drogą głosowania  podczas  szkolnych wyborów samorządowych. W spotkaniu brali udział uczniowie klas IV – VII z wychowawcami, pedagog szkolny  oraz prowadzący apel - opiekunowie SU (Ewa Ziółkowska Lasek, Magda Walczak). 


WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO (14.09.2017)
14 września 2017 r. odbyły się szkolne wybory do Rady Uczniów klas IV - VII. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich klas (przewodniczący, zastępcy przewodniczących i skarbnicy). Wybory odbyły się zgodnie z obowiązującymi zasadami określonymi Regulaminem Samorządu Uczniowskiego SP 56. Opiekunowie SU odczytali wszystkim obecnym obowiązującą w naszej szkole procedurę wyborów. Uczniowie po zapoznaniu się z przysługującymi im prawami wytypowali kandydatów, na których zgromadzeni na zebraniu oddawali swój głos. W wyniku głosowania wybrano Prezydium Rady Uczniów:
- przewodniczący – Weronika Tasarz , klasa VII C
- zastępca przewodniczącego – Urszula Matuszak, klasa VI A
- sekretarz – Natalia Budniak, Wiktoria Grala, klasa VII A