Prezentacja naszej szkoły.

Społeczność uczniowska, rada pedagogiczna i dyrekcja SP nr 56 w Łodzi serdecznie dziękują Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej za finansowe umożliwienie utworzenia pracowni edukacyjnej „Klub młodego przyrodnika”. Dużo łatwiej rozwija się dziecięce skrzydła wyobraźni mając do dyspozycji pięknie odnowione pomieszczenie i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Ze swej strony obiecujemy kształtować w młodym pokoleniu odpowiedzialność za naszą planetę ZIEMIĘ.

Klub Młodego Przyrodnika będzie zachęcał wszystkich uczniów do:

• dbania o środowisko naturalne poprzez nauczenie zasad prawidłowego segregowania śmieci,
  • poznania różnorodnych źródeł energii - uczniowie dojrzalej spojrzą na sposoby pozyskiwania energii elektrycznej i nauczą się zapobiegania jej marnotrawieniu,
  • poznania sposobów oczyszczania wody oraz ilości wody zużywanej do zaspokajania potrzeb człowieka, które pozwolą na oszczędzanie wody i pozostawienie następnym pokoleniom wystarczających jej źródeł,
  • zainteresowania ekologicznymi formami transportu, które pozwoli na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i zapanowanie nad chorobami uznanymi za cywilizacyjne.

Nakłady poniesione na szkolnictwo zawsze będą procentowały, chociaż na efekty trzeba czekać kilka czy nawet kilkanaście lat.
Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska za wsparcie finansowe i wiarę w dojrzałość ekologiczną przyszłych absolwentów serdecznie dziękujemy  -  społeczność SP nr 56 im Bronisława Czecha w Łodzi.

Remonty szkolne.

Priorytetem naszej szkoły jest systematyczna dbałość o podnoszenie jakości pracy placówki poprzez starania o wysoki poziom nauczania przy jednoczesnej trosce o estetykę wnętrza budynku. Dzięki współpracy ze środowiskiem szkolnym: Radą Rodziców, Radą Osiedla, rodzicami uczniów poszczególnych klas oraz Samorządem Uczniowskim, a także pozyskiwaniu funduszy z dodatkowych źródeł, np. z Budżetu Obywatelskiego, nasza szkoła sukcesywnie zyskuje na estetyce sal lekcyjnych i korytarzy poszerzając zakres ich wyposażenia. Dzięki staraniom szkoły przeprowadzono działania w zakresie: modernizacji  sal lekcyjnych, wymiany świateł przed szkołą i na korytarzach budynku, odświeżenia szatni – pomalowano ściany oraz wymieniono podłogi.

parter
  • sala nr 1 – wymiana wykładziny podłogowej, oświetlenia, blatów, zakup wykładziny podłogowej do kącika zabaw, pomalowanie krzesełek i stelaży do   ławek, naprawa listew przypodłogowych
  •  sala nr 2 - pomalowanie sali, założenie rolet, zakup i zamontowanie na ścianie telewizora
  •  sala nr 4 – założenie rolet i tablic korkowych
  •  gabinet pedagoga szkolnego – pomalowanie pomieszczenia
  •  świetlica szkolna – zakup szafy
I piętro
  • sala nr 11 – wymiana drzwi,
  • sala nr 12 – wymiana drzwi
  • sala nr 13 – zakup nowych tablic korkowych oraz zestawu poduszek z kolorowymi pokrowcami
  • sala nr 14 - zakup wykładziny, pomalowanie klasy, wymiana drzwi, zakup ławek i krzesełek
II piętro
  • sala nr 21 – pomalowanie sali, wymiana drzwi
  • sala nr 24 – pomalowanie sali, wymiana karniszy, zasłon, lamp sufitowych, zawieszenie antyram, modernizacja kącika patrona szkoły Bronisława Czecha,
  • przy sali nr 11 – miejsce zyskało nowoczesną oprawę ścienną i oświetlenie, zakupy kolejnej partii szafek uczniowskich stojących na I piętrze budynku
  • zakup ławeczek na korytarze szkolne umożliwiające uczniom wygodne spędzanie czasu podczas przerw.

W kolejnych miesiącach planowane są dalsze działania w sferze poprawy wizerunku szkoły. Z inicjatywy dyrekcji szkoły placówka zyskała Internet światłowodowy. Zostanie utworzona ekopracownia, która powstanie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Zdrowia. Stopniowo będą również wymieniane wykładziny w salach lekcyjnych oraz drzwi na korytarzach szkolnych.

Dziękujemy wszystkim za życzliwość, wsparcie i pomoc we wszystkich pracach na terenie szkoły.