Ogólnopolski finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej uważamy za zamknięty!

W grupie A znalazły się drużyny z Połczyna-Zdroju, Łodzi, Piły i Nysy. W grupie B znalazły się drużyny z Białegostoku, Gdańska, Kobyłki, Kęt i Wrocławia. Do najlepszej czwórki w grupie A awansowały drużyny z Łodzi i Połczyna-Zdroju, z grupy B drużyny z Białegostoku i Kęt. Drugiego dnia na hali 47 LO w Łodzi o miejsca 7-9 walczyły drużyny z Gdańska, Nysy i Kobyłki. O miejsca 5-6 drużyny z Wrocławia i Piły. Na hali KS Wifama Łódź w pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny z Białegostoku i Połczyna-Zdroju. Drużyna z Białegostoku wygrała to spotkanie 2:0 i zameldowała się w wielkim finale!
W drugim spotkaniu drużyna gospodarzy podejmowała drużynę z Kęt. Po świetnej walce obu zespołów, to drużyna z Kęt wygrywając 2:1 z drużyną z Łodzi wywalczyła udział w meczu o złoto. Mecz o brąz to ponowne spotkanie drużyn z Łodzi i Połczyna-Zdroju, które rozgrywały ze sobą spotkanie w fazie grupowej i w tamtym meczu drużyna z Łodzi musiała uznać wyższość drużyny z Połczyna.Pierwszego seta po wyrównanej walce wygrała drużyna z Połczyna 25:23, natomiast w drugim secie to całkowita dominacja drużyny z Łodzi, która wygrała 25:11 i o zwycięstwie musiał zadecydować tie break.
Drużyna SP nr 56 w Łodzi zrewanżowała się za mecz grupowy i pokonała drużynę z Połczyna-Zdroju 2:1 sięgając po brązowy medal. W meczu o złoto również nie zabrakło emocji, jednak drużyna z Białegostoku pewnie pokonała drużynę z Kęt i została zwycięzcą całego turnieju!
Końcowa klasyfikacja:

1 miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 3 ,,Pietrasze’’ w Białymstoku

2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach

3 miejsce - Szkoła Podstawowa 56 w Łodzi

4 miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju

5 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 56 we Wrocławiu

6 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile

7 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 79 w Gdańsku

8 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kobyłce

9 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie

Gratulujemy wszystkim zespołom i dziękujemy za pokazanie świetnej siatkówki w trakcie tych dwóch dni!
Z tego miejsca chcielibyśmy również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje turnieju, a są to:
Włodzimierz Kurek - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi
Wojtek Ulatowski - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 47 w Łodzi
Bartłomiej Ostrowski - prezes Klubu Sportowego Wifama
Mirosław Kwiatkowski - dyrektor Klubu Sportowego Wifama
Dziękujemy również:
Rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi, za przygotowanie słodkich przekąsek dla zawodników i kibiców
Jakubowi Duszyńskiemu za świetną oprawę komentatorską w trakcie całego turnieju
Rafałowi Kubiakowi za niesamowite ujęcia z meczów(już niedługo pojawią się na naszej stronie )
Swoją obecnością zaszczycili nas Goście Honorowi, za co serdecznie dziękujemy :
Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła
Prezes Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Sylwester Pawłowski