15 września 2018 r. - rusza głosowanie do kolejnej edycji Budżetu.

Drodzy Rodzice!
Dzięki wygranej w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego już niebawem nasze dzieci będą mogły korzystać z nowego boiska.
15 września 2018 r., rusza głosowanie do kolejnej edycji Budżetu. W tym roku postawiliśmy na nowoczesną pracownię informatyczno-językową, która zdecydowanie polepszy komfort dzieci w nauce informatyki oraz języków obcych. Jednakże, aby projekt ten zrealizować, potrzebna jest nam Państwa pomoc w zbieraniu głosów.
Głosowanie będzie możliwe w formie papierowej albo przez Internet. Papierowe głosowanie będzie trwało od 15 września do 30 września, natomiast internetowe od 15 września do 7 października. Podobnie jak w ubiegłym roku, do głosowania papierowego należy pobrać specjalną kartę. Lista punktów głosowania papierowego i elektronicznego dostępna jest pod tym adresem https://uml.lodz.pl/files/public/dla_mieszkanca/BudzetObywatelski/2018/2019/GLOSOWANIE/punkty_do_glosowania_-_
ogloszenie.pdf

WAŻNE! Można oddać tylko 5 głosów na projekty osiedlowe oraz 5 głosów na projekty ponadosiedlowe. Oddając głos na dane osiedle, nie można zagłosować na inne osiedle. Nie można głosować więcej niż raz na ten sam rodzaj zadań - np. na karcie papierowej i przez internet czy też na dwóch kartach papierowych. GŁOSY ODDANE NA WYBRANE ZADANIA BĘDĄ NIEWAŻNE, JEŚLI: - głosując na zadania osiedlowe i/albo ponadosiedlowe wpiszemy numery identyfikacyjne więcej niż pięciu zadań, - głosujący skorzysta z więcej niż jednej karty papierowej albo zarazem z papierowej i interaktywnej w głosowaniu na zadania osiedlowe i/albo ponadosiedlowe, - wśród zadań osiedlowych zostaną wpisane numery identyfikacyjne zadań z więcej niż jednego osiedla lub należące do zadań ponadosiedlowych, - wśród zadań ponadosiedlowych zostaną wpisane numery identyfikacyjne zadań osiedlowych, - podany adres zamieszkania nie jest adresem łódzkim, - imię, nazwisko, adres zamieszkania lub numer PESEL jest nieczytelne, - wpisany numer PESEL jest niepoprawny lub wskazuje, że osoba głosująca ma mniej niż 16 lat, - nie zaznaczono w kratce zgody na przetwarzanie danych osobowych - karta nie została podpisana.

Aby zmobilizować trochę dzieci oraz Państwa do udziału w budżecie, również w tym roku zorganizowana zostanie „rywalizacja klas”. Ta klasa, która zdobędzie najwięcej głosów wygrywa „niespodziankę” od Pana Dyrektora. W roku ubiegłym dzieci pojechały na wycieczkę po Warszawie, m.in. do Sejmu. Najprawdopodobniej w poniedziałek 17.09, w holu przy świetlicy, stanie tablica, na której będą codziennie zapisywane zebrane głosy przez poszczególne klasy. Do puli klasy wliczane są zarówno głosy papierowe, jak i internetowe. Głosy papierowe przynosimy do wychowawców na kartach do głosowania. Natomiast aby zaliczyć danej klasie głos elektroniczny, potrzebne będzie potwierdzenie zagłosowania, np. zrzut ekranu z potwierdzeniem.

Już w te sobotę, tj 15 września, będziemy brali udział w pikniku na kwadracie. Będzie tam nasze stoisko, na którym będziemy malować dzieciom buzie, oraz włosy. Na stoisku będzie również przygotowany poczęstunek dla tych, którzy zechcą oddać głos na nas (jabłka, ciasta, ciastka).  Zapraszamy chętnych do pomocy w zbieraniu głosów, każda para rąk się liczy, oraz na przyniesienie jakiegoś ciasta (proszę się zgłaszać do Pani Kariny Jankowskiej, sala nr 3). Proszę zabrać ze sobą tablet/telefon z dostępem do Internetu tak, aby można było od razu wprowadzać głosy do systemu.

Podobnie jak w zeszłym roku, również w tym będziemy zbierać głosy pod kościołem. Zaczynamy już w tę niedzielę, 16 września od godz. 9.30. Tu również potrzebujemy Państwa pomocy w zbieraniu głosów, szczególnie przed mszami oraz po mszach na godz. 9.30 oraz 12.30.

Kolejnym punktem programu jest Piknik na ul Piotrkowskiej w dniu 22 września, gdzie również będziemy. Tutaj w zbieraniu głosów pomogą nam „Lody Przygody” J Wóz z lodami będzie obok nas a jego pracownicy będą zbierać dla nas głosy. Będziemy tam również mieli namiot, gdzie planujemy różne atrakcje dla najmłodszych oraz poczęstunek (chętnych na przyniesienie ciasta prosimy o zgłaszanie się do Pani Kariny Jankowskiej, sala 3). Podobnie, jak poprzednio, również tutaj prosimy chętnych o pomoc w zbieraniu głosów. Ponieważ ludzi na Piotrkowskiej będzie mnóstwo, potrzeba nam dużo więcej osób.

Przedstawione powyżej informacje to tylko fragment naszych działań,  które zamierzamy podjąć w związku z Budżetem Obywatelskim. Dlatego też aby być zawsze na bieżąco, zapraszamy na FB naszej akcji www.facebook.com/B0084TW/  oraz na grupę otwartą www.facebook.com/groups/2118812535104425/ gdzie będą publikowane wszelkie informacje związane z tegorocznym budżetem. Zachęcamy do udostępniania.